O montażu haka holowniczego

Po dobraniu haka holowniczego i wiązki elektrycznej można przystąpić do jego montażu. Zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego punktu serwisowego, gdzie czynność ta zajmuje standardowo 3-4 godziny.

Belkę haka holowniczego montuje się zazwyczaj w miejsce belki zderzeniowej i przykręca do podłużnic samochodu w wyznaczonych przez producenta miejscach. W przypadku niektórych modeli aut konieczne jest podcięcie plastikowej osłony zderzaka w jego spodniej, niewidocznej części. Po zamocowaniu haka należy podłączyć instalację elektryczną, obsługującą światła przyczepy. W nowoczesnych samochodach, posiadających magistralę CAN lub system check control, konieczne jest zastosowanie wiązki z modułem elektronicznym.

Aby uniknąć awarii najlepiej powierzyć instalację haka i wiązki profesjonalnemu serwisowi. Posiadamy własny punkt montażowy w Sopocie oraz sieć współpracujących serwisów w całej Polsce. Naszym klientom oferujemy  promocyjne ceny:

  • montaż haka oraz instalacji elektrycznej bez modułu: od 150 zł netto
  • montaż haka oraz instalacji elektrycznej z modułem: od 250 zł netto

Po zamontowaniu haka kierowca ma obowiązek poddać auto dodatkowemu badaniu technicznemu. W trakcie przeglądu diagnosta sprawdza, czy hak został prawidłowo zainstalowany. Weryfikuje też poprawność pracy instalacji elektrycznej. Takie badanie kosztuje ok. 35 zł.

Po pozytywnym przejściu przeglądu diagnosta wystawia zaświadczenie, z którym należy udać się do wydziału komunikacji. Wypełniamy tam wniosek o wpisanie adnotacji o haku holowniczym do dowodu rejestracyjnego auta. Do urzędu trzeba zabrać ze sobą dowód tożsamości, dowód rejestracyjny auta oraz kartę pojazdu. Uzyskanie wpisu w dowodzie rejestracyjnym jest bezpłatne.